For city
For city

O ForCity Alfa

Tříčlánková jednosměrná plně nízkopodlažní tramvaj ForCity Alfa je 31,4 m dlouhá, 2,46 m široká a výška vozidla přes sběrač je 3,6 m. Kapacita je 61 sedících a až 239 stojících cestujících. Maximální rychlost je řídicím systémem elektronicky omezena na 60 km/h. Tramvaj je vybavena šesti dvoukřídlými dveřmi pro cestující, které v zastávkách otevírají 40 % boční plochy celého vozu, což umožní rychlý výstup a nástup cestujících. Řidič nastupuje do kabiny samostatnými dveřmi, které jsou zřetelně odlišeny od dveří pro cestující.

Hlavní rozměry vozidla jsou navrženy tak, aby maximálně korespondovaly s náročným profilem pražské kolejové sítě. Největší předností a zároveň nepřehlédnutelným charakteristickým znakem jsou otáčivé podvozky, které jsou šetrné ke kolejím, což snižuje náklady na údržbu vozidla i infrastruktury. Individuální pohon kol je zajištěn střídavými motory, ForCity Alfa tedy bez problémů zvládne jízdu náročným pražským terénem, a to jak v přímé trati, tak
v oblouku. Optimální přilnavost kol kontroluje počítač, který stanoví maximální bezpečnou rychlost tramvaje
v závislosti na obsazení cestujícími, stavu kolejí a sklonových a směrových poměrech trati. ForCity Alfa je díky speciálním obručím s tlumícími pryžovými vložkami mnohem tišší než její předchůdkyně.

Hnací podvozky mají extrémně malou stavební výšku, která umožňuje celý vnitřní prostor řešit bez jakýchkoliv schodů. Vůz má podlahu ve výšce 35 cm nad kolejnicí, což se blíží úrovni nástupních ostrůvků (20 cm). Pro srovnání tradiční pražské tramvaje mají podlahu ve výšce 90 cm. Do ForCity Alfa tak snadno nastoupí cestující s dětskými kočárky nebo osoby se sníženou pohyblivostí, pro které je k dispozici i jedna nájezdová plošina.

Nový systém větrání, přehledný informační systém, přístupná ovládací tlačítka dveří a dorozumívací prvky s řidičem přispívají k pohodlí cestujících. Interiér vozidla je vybaven záchytnými tyčemi z nerezové oceli, které jsou přizpůsobeny osobám rozdílné výšky.

Zajímavé srovnání

 Tramvaj T3 (2 vozy)Porsche 14TForCity 15T
nízkopodlažnost 0 % 50 % 100 %
kapacita 200 279 300
délka 28 m 30,25 m 31,4 m
rychlost 65 km/h 60 km/h 60 km/h
sedačky laminátové polstrované dřevěné
kamery ne ano ano
LCD systém ne ne ano

Kontaktní formulář: