For city
For city

Zprávy

WWA_Tramvaj_T15 (5)

03.06.2013Tramvaje 15T ForCity Alfa budou jezdit v Číně

Škoda Transportation podepsala kontrakt s čínskou firmou CSR Sifang Quingdao Co. Ltd., na poskytnutí licence k technologiím na výrobu nízkopodlažních tramvají typu ForCity Alfa (15T). V rámci kontraktu poskytne Škoda Transportation 10letou licenci na výrobu až 400 vozů. Celková hodnota zakázky může dosáhnout až 5 miliard korun.

„Čína má v současnosti propracovaný plán investic do sektoru veřejné dopravy. Z toho důvodu je tamní trh pro nás velmi zajímavý. Zároveň je ale třeba si uvědomit, že je to trh vysoce konkurenční, na kterém se pohybují všechny nadnárodní světové firmy. Proto vnímám uzavření tohoto kontraktu, jako potvrzení, že naše firma je schopna nabídnout špičkové výrobky, které obstojí i v konkurenci světových výrobců,“ říká Tomáš Krsek, předseda představenstva společnosti Škoda Transportation.

Tramvaj ForCity Alfa je moderní, nízkopodlažní stroj, který splňuje ty nejnovější bezpečností a technologické normy. Disponuje například unikátními otočnými podvozky, které nabízejí špičkové řešení pro jízdu po přímé trati i oblouku a zároveň šetří kolejnice. V současnosti jezdí v Praze nebo v lotyšské Rize. „Čínský trh je velmi náročný. Uspěje na něm pouze technologicky vysoce rozvinutá firma. Konkurovat na něm velkým světovým hráčům v oblasti dopravního strojírenství jsme schopni jen proto, že každoročně investujeme obrovské částky do vývoje a výzkumu. Jen za poslední tři roky se částka vyšplhala přes 3 miliardy korun,“ dodává Krsek.

V Číně je více než 160 měst s více než jedním milionem obyvatel. V nich by měla kolejová vozidla tvořit páteřní systém veřejné dopravy. „Čína je v současnosti velmi dynamicky se rozvíjejícím trhem, kde bez domácího partnera nemůže žádná zahraniční firma uspět. Tím, že jsme smlouvu uzavřeli se silným partnerem, čínskou firmou CSR Sifang, otevírají se nám i další možnosti obchodů v této zemi,“ říká Petr Vízdal, ředitel Business developmentu společnosti Škoda Transportation.

CSR Quingdao Sifang Co. Ltd. ("CSR Sifang") je klíčovou dceřinou společností čínského strojírenského gigantu CSR Corporation Limited. Zaměřuje se například na výrobu vysokorychlostních vlaků, příměstských železničních vozidel nebo metra. Firma má obrovský moderní výrobní areál o rozloze 1 340 000 m2, kde se při výrobě využívají nejpokročilejší technologie. CSR Sifang má vedoucí úlohu v oblasti výzkumu a vývoje vysokorychlostních elektrických jednotek. Jejich nejnovější generace dokonce vytvořila světový železniční rychlostní rekord na trati s běžným provozem.

 

Kontrakt s firmou CSR Sifang je výsledkem dlouhodobého zaměření společnosti Škoda Transportation na zahraniční trhy. V poslední době uzavřela skupina Škoda Transportation několik významných exportních kontraktů,“ dodává Zal Shahbaz, senior viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation. Jedná se především o dodávku 60 tramvají pro turecké město Konya. Další významný kontrakt byl uzavřen s firmou General Electric na dodávku 660 kusů kompletních elektrických pohonů pro 110 lokomotiv určených pro kazašské státní dráhy. V roce 2012 uzavřela Škoda Transportation zakázku na 9 šestivozových souprav metra do ruského Petrohradu v hodnotě přibližně 2 miliard korun. Dále kontrakt na 31 tramvají pro maďarské město Miskolc v hodnotě 2 miliard korun, nebo na trakční výzbroj pro 23 jednotek metra v čínském městě Su-čou za 0,5 miliardy korun.

screen

21.01.2013Stáhněte si novou aplikaci ForCity Alfa Tram

Nasedněte do virtuální tramvaje 15T ForCity Alfa. Projděte si její vzdušný interiér, který spojuje eleganci, dynamiku a nejmodernější technologie. Soupravu si můžete prohlížet v prostorovém úhlu 360° tak, jako byste stáli přímo uvnitř a rozhlíželi se kolem sebe. Díky revolučnímu interaktivnímu režimu 3D Dreamview můžete navíc zapnout kameru a za okny se vám bude promítat reálné pozadí, například pražských ulic, kterými tramvaje ForCity Alfa projíždějí.Uživatelé chytrých mobilních telefonů nebo tabletů mohou aplikaci získat zdarma ke stažení na portálech Apple iTunes a Google Play (dříve Android Market). Ovládání je jednoduché, intuitivní a nevyžaduje žádnou registraci ani přihlášení.

Youtube

08.01.2013Nové video tramvaje 15T ForCity Alfa

Na webu je přímo z úvodní stránky k vidění nové video tramvaje 15T ForCity Alfa. Dostupné je rovněž přímo z youtube, kde také můžete sledovat videa dalších produktů skupiny Škoda Transportation.

foto_web

10.09.2012Do provozu s cestujícími vyjela první tramvaj 15T ForCity s klimatizací

Cestující pražské hromadné dopravy mohou vyzkoušet, jaký komfort nabízí klimatizovaná tramvaj 15T ForCity Alfa. Společnost Škoda Transportation vyvinula a zdarma nainstalovala pro DPP klimatizaci do první tramvaje typu 15T ForCity Alfa, která vyjela do provozu s cestujícími. Historicky jde o první tramvaj v Praze, která výrazně zvyšuje komfort cestování. Tramvaj 9243 vybavená klimatizací ujela od zahájení testovacího provozu letos v březnu více než sedm tisíc kilometrů při zkušebních jízdách. Technici Škody Transportation během nich zkoušeli funkčnost všech systémů v normálních podmínkách i simulovaných extrémních situacích. Kontejner s klimatizací je umístěn na střeše a je zabezpečen jak proti prachu, tak proti působení nepříznivého počasí. Konstrukce je sestavená tak, aby byla co nejlehčí a má životnost třicet let.

ForCity_premiera_04

04.01.2012Tramvaje ForCity Alfa nasazeny na další linky

S novým rokem se tramvaje ForCity Alfa objevují i na dalších linkách. Kromě tradičních linek 7, 11, 18 a 24, na kterých jsou ForCity Alfa již jako doma, se cestující mohou s novými tramvajemi svézt i na linkách 3, 4, 12, 14 a 17, kam jsou ForCity Alfa postupně nasazovány.

Kontaktní formulář: