For city
For city

Zprávy

foto1místo

19.09.2011Výsledky fotosoutěže

V sobotu 17. 9. 2011 proběhlo v rámci Dne otevřených dveří v Depu metra a Ústředních dílnách v Hostivaři vyhlášení výsledků fotosoutěže "Léto s ForCity". Do soutěže přišlo celkem 74 fotografií, zachycující tramvaj ForCity Alfa v pražských ulicích. Samotné hlasování bylo tedy velmi napínavé. Autoři tří nejlépe hodnocených fotografií přišli v sobotu do hostivařského areálu, aby se dozvěděli, na jakém se místě jejich fotografie umístila. Počasí nám přálo a vítězné fotografie byly vystaveny venku, kde je obdivovali návštěvníci Dne otevřených dveří. První místo získal Martin Černý, druhé místo Veronika Germušková a na třetím místě se umístila fotografie Pavlíny Veselé. Všichni výherci získali nové fotoaparáty. Gratulujeme.

Škoda ForCity 072409 020

20.07.2011Fotosoutěž "Léto s ForCity"

Od 20. 7. 2011 se můžete zapojit do fotosoutěže "Léto s ForCity Alfa". Vyfoťte tramvaj ForCity Alfa v pražských ulicích a pošlete nám její fotografii prostřednictvím formuláře na tomto webu (http://www.forcitytram.cz/fotosoutez/). Ta bude po schválení umístěna do fotogalerie, kde každý může podpořit a ohodnotit až 10 fotografií. Autoři tří nejlépe hodnocených fotografií získají nové fotoaparáty. 

Každý může poslat pouze jednu fotografii. Bližší informace a kompletní podmínky soutěže najdete v sekci Fotosoutěž. 

15 T Hradcany c02

11.07.2011Cestující si oblíbili tramvaj ForCity Alfa

Cestující si pochvalují výhody moderní tramvaje Škoda ForCity Alfa. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, v němž 98 % respondentů ocenilo především nízkopodlažnost vozů a s tím související rychlejší a pohodlnější nastupování a vystupování. Pochvalu si vysloužily i dřevěné sedačky a prostorný interiér. Více o výzkumu najdete ve složce pro média.

15 T_cab

27.06.2011Ventilace ve ForCity Alfa

Tramvaj ForCity Alfa pro Prahu je vybavena dvěma režimy ventilace. První je plně manuální, kdy řidič nastavuje stejně jako v autě rychlost foukání a odkud má proud vzduchu vycházet. Druhý je automatický režim, ve kterém počítač vyhodnocuje z řady senzorů nejoptimálnější ventilaci pro co nejpohodlnější cestování tramvají. Nejlepšího výkonu dosahuje ventilace ve chvíli, kdy jsou uzavřena všechna okýnka a o teplotní komfort se stará ventilace spolu s UV fóliemi na oknech. Počítač zaznamenává, v jakém režimu a jak ventilace fungovala, takže není problém zpětně zjistit, jaký režim řidič zvolil.

interiér ŠKODA 15T

17.06.2011Třetí tramvaj ForCity Alfa s Wi-Fi připojením

Dnes se do pražského provozu vydala třetí tramvaj ForCity Alfa s Wi-Fi připojením. Jedná se o tramvaj č. 9226, která stejně jako tramvaje č. 9224 a 9225 nabízí cestujícím možnost bezplatně se během jízdy připojit k internetu.

Kontaktní formulář: